New Arrival
Photos Coming Soon
Drivetrain
| Transmission | Manual |
| Transmission Type | Chain (final drive) |
| Clutch | Wet multiplate with coil springs |
| Gearbox | 6-speed |
Suspension
| Front Suspension | 41mm inverted fork |
| Rear Suspension | Pro-Link® single shock |
Brakes
| Front Braking System | Single disc. ABS |
| Rear Braking System | Single disc. ABS |
Dimensions
| Overall Vehicle Size | 31.7" w x 42.7" h |
| Seat Height | 31.6 in |
Capacities
| Seating Capacity | 0 |
Weights
| Dry Weight | 315 lbs |
Lights & Safety
| Warranty | One year. Transferable. Unlimited-mileage. |
What type of fuel does a 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU use?
A 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU uses Gasoline.
What drivetrain does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have?
The 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU has a rear-wheel drive (RWD) drivetrain.
What transmission does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have?
The 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU has a Manual transmission.
What engine does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have?
The 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is equipped with a 96 CI engine.
What type of engine does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have?
The 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is equipped with a 4-stroke engine.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Automatic climate control?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Automatic climate control.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Backup camera?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Backup camera.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Heated seats?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Heated seats.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Apple CarPlay?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Apple CarPlay.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Android Auto?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Android Auto.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Bluetooth?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Bluetooth.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Keyless entry?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Keyless entry.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Push start?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Push start.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Navigation?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Navigation.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Sunroof/moonroof?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Sunroof/moonroof.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Leather seats?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Leather seats.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Wireless phone charging?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Wireless phone charging.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Adaptive cruise control?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Adaptive cruise control.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Wifi hotspot?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Wifi hotspot.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Third row seats?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Third row seats.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Tow package?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Tow package.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Head up display?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Head up display.
Does the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU have Cooled seats?
No, the 2009 HARLEY DAVIDSON ULTRA CLASSIS FLHTCU is not equipped with Cooled seats.

